Počet položek: 0 0,00 Kč

Návod: Jak zatlouct kotevní patku

Instalace kotevní patky vyžaduje pečlivou přípravu a správné postupy, aby bylo zajištěno bezpečné a pevné uchycení. Zde je postup, jak kvalitně a bezpečně zatlouct kotevní patku do země:

 1. Příprava terénu:

  • Před zahájením instalace je nezbytné ověřit, zda v místě instalace nevedou inženýrské sítě (elektrické vedení, vodovod, kanalizace, telekomunikace apod.).
 2. Vytvoření sondy:

  • Prozkoumejte půdu, zda neobsahuje velké množství kamení, betonu nebo kořenů, což by mohlo instalaci komplikovat. K tomuto účelu použijte roxor o průměru 10 - 12 mm nebo vrtačku s dlouhým vrtákem jako sondu, aby jste zjistili přítomnost překážek v půdě. Pokud na překážku narazíta, doporučujeme, zatlouct sondu o kousek dál. 
  • Po vytvoření sondy v místě instalace, v případě velkého sucha (zejména u jílovitých půd), je doporučeno zemi namočit, aby se usnadnilo zatlučení patky. Stačí použít konev vody.
 3. Volba nástroje pro zatlučení:

  • I když jsou na trhu dostupné plastové díly určené k zatlučení patky, ty mají fixní rozměr 70x70 mm a nejsou univerzální. V HOBBY-MAX.CZ doporučujeme použít kus trámku o délce cca 17 - 20 cm, který odpovídá rozměru zatloukané patky. Tento mezi díl může při opakovaném použití praskat, ale jeho životnost lze prodloužit zpevněním vrchního okraje drátem nebo kvalitní lepící páskou.
 4. Zatlučení patky:

  • Začněte pomalu zatlučením patky paličkou o hmotnosti 1 - 2 kg. Pro kontrolu rovnosti použijte přikládací vodováhu nebo požádejte někoho, aby vám pomohl "podle oka".
  • Jakmile je patka zatlučena zhruba do 1/3 délky trnu, pro usnadnění práce přejděte na těžší palici (3 - 5 kg), aby byla patka zatlučena minimálně z 2/3 délky trnu.
  • Dbejte na to, aby patka nebyla zatlučena příliš hluboko, aby nedošlo k "utopení" patky. Je důležité, aby byl trám chráněn před spodní vlhkostí a aby mohla z patky odtékat případná voda.

Doufáme, že tento návod vám pomůže s instalací kotevní patky. V HOBBY-MAX.CZ máme nejširší nabídku zatloukacích patek na trhu, včetně kruhových, čtvercových a s plochou + s patkou L, abychom vyhověli všem vašim potřebám. Pokud potřebujete další poradenství nebo máte dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

Kontakt: 

 

HOBBY-MAX.CZ 

Petr Knor

tel: 605081237

email: info@hobby-max.cz

Potřebujete poradit ? Návod: Jak zatlouct kotevní patku

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací